طرح ساماندهی معاملات املاک و مستغلات کشور (TMIS)
سه شنبه, 16 مهر 1387 ساعت 00:00
تاریخ آغاز پروژه: 15/07/1387                         تاریخ اتمام پروژه: در حال انجام
سامانه اطلاعات معاملات املاک و مستغلات کشور با هدف شفاف‌سازی اطلاعات معاملات املاک و مستغلات کشور و در راستای ساماندهی امور مسکن، بصورت یکپارچه‌ با سایر سیستم‌های این حوزه طراحی و پیاده سازی گردیده است. این سیستم در مرحله اول بصورت پایلوت در شهرستان شمیرانات و شهر تهران و از تاریخ اول آذرماه سال جاری درکل کشور به بهره برداری رسیده است.
این طرح  ملی بر اساس مصوبات هیات محترم وزیران و در راستای طرح تحول اقتصادی و نیاز و خواسته جامعه صنفی مشاورین املاک و شورای اصناف کشور، جهت مدیریت کلان و ساماندهی معاملات املاک و مستغلات کشور راه اندازی و اجرا میشود. متولی این طرح نیز وزارت بازرگانی تعین شده است.
مشاورین املاک سراسر کشور که دارای پروانه کسب میباشند، به عنوان کاربران اصلی این سامانه بوده و پس از ثبت نام در این سامانه و تایید آنها توسط اتحادیه صنف مشاورین املاک، امضای دیجیتال دریافت نموده و میبایست کلیه معاملات خود را در این سامانه ثبت نمایند.
در این راستا شرکت خدمات انفورماتیک راهبر به عنوان مجری طرح ساماندهی معاملات املاک و مستغلات کشور از سوی وزارت بازرگانی انتخاب شده و شرکت مشاورین انفورماتیک نیرو (مانیر) نیز همکار شرکت راهبر و مجری طرح در سه استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل میباشد.
طرح ساماندهی معاملات املاک و مستغلات کشور (TMIS)سامانه اطلاعات معاملات املاک و مستغلات کشور (http://www.iranamlaak.ir)